Najlacnejšie a najlepšie povinné zmluvné poistenie

Buďte ostražitý a vyhnite sa dopravnej nehodeTo, že pri povinnom zmluvnom poistení (PZP) ide o zákonom stanovenú povinnosť asi všetci vieme a ak ste to náhodou nevedeli, tak teraz už viete :-). Nie vždy je však toto dostatočný dôvod na to, aby si ju všetci zaobstarali. Hlavným faktorom, prečo niektorí pokúšajú svoje šťastie je aj to, že niektoré produkty tohto typu sú veľmi drahé, čo rozhodne nepopierame. Napadlo vám však sa po týchto produktoch obzrieť aj inde? Nielen v pobočke, ktorá je vám najbližšie? S čistým svedomím vám hovoríme, že tá najlacnejšie a najlepšie povinné zmluvné poistenie nielen na auto je vám k dispozícii online na na tejto URL. Ako si to dovoľujeme tvrdiť? Pretože o tom hovorí mnoho spokojných zákazníkov a pretože daná stránka vám urobí porovnanie všetkého dostupného na vaše vozidlo. Takže si slobodne môžete zvoliť to, čo skutočne potrebujete a nie to, čo vám niekto nanúti. Zistíte, že rovnaké produkty sa môžu líšiť až v stovkách eur.

To najlepšie pre vás

Nezáleží na tom, či chcete tú najlepšiu alebo tú najlacnejšiu povinnú zmluvnú poistku na auto alebo iné vozidlo, pretože porovnanie online vám na vyššie odkazovanej stránke zobrazí všetko dostupné. Ak hľadáte tú najlacnejšiu ponuku, môžete si ju hneď zvoliť, ak hľadáte to najlepšie, naštudujete si obsah poistného krytia. Ak sú pre vás dôležité obe tieto kritériá, tak si jednoducho nájdete to, čo je pre vás to najvýhodnejšie. Aby ste si však všetky ponuky a porovnanie povinného zmluvného poistenia na auto či iné vozidlo mohli naštudovať, potrebné bude, aby ste vyplnili jednoduchý a nezáväzný online formulár. To, že je nezáväzný znamená, že porovnanie ponúk si môžete urobiť len čisto orientačne a nemusíte o žiadnu ponuku požiadať.

Tá najlepšia prípadne najlacnejšia a najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie na auto či iné motorové vozidlá vám bude zobrazená po vypísaní formulára, kde treba zadať údaje o vozidle, ale aj údaje o samotnom jeho majiteľovi. Špeciálne si dajte pozor pri vypisovaní údajov o vozidle, ktoré okrem iného môžete vyčítať aj z jeho technického preukazu, pretože ak by ste sa rozhodli uzavrieť tento produkt hoci ste uviedli zlé údaje, nebude platné a policajná hliadka vás aj za tento fakt môže nemálo pokutovať. Je potrebné zadať také údaje ako výkon a objem motora, rok výroby vozidla, najväčšia prípustná hmotnosť a tak ďalej.

Čo sa týka údajov o majiteľovi, nepôjde o nič osobné. Treba zadať také fakty ako v akom okrese bývate, či ste už niekedy spôsobili dopravnú nehodu, ako dlho ste už bez nej, či máte deti do 15 rokov atď. Jediné, čo by vám mohlo klásť problémy, je zadanie čísla vášho vodičského preukazu. Nebojte sa však, pretože nič nie je zneužité. Formulár obsahuje aj aj také otázky, ktoré sa vám môžu zdať zvláštne, no vo finálnom dôsledku vedia znížiť cenu PZP na auto. Uvidíte tam napríklad otázku typu či máte účet v OTP banke a tak ďalej.

Porovnanie je hotové, rozhodnutie je na vás

Po odoslaní vypísaného formulára sa vám do niekoľkých sekúnd zobrazia všetky vaše ponuky. To, že povinné zmluvné poistenie je prístupné už aj online predstavuje samé pozitíva nielen kvôli tomu, že si môžete urobiť porovnanie vašich možností a cien z vášho domova, ale zásadne to ušetrí aj váš čas. Už si nemusíte dohadovať stretnutia v pobočkách, ani sa na nich vychystávať. Z domu a v teplákoch vybavíte online všetko, čo treba.

Ste účastníkom havárie?Nepodceňujte nezákonnú jazdu

Ak ste si všimli, že vaše PZP na aute alebo na inom vozidle sa blíži ku koncu svojej platnosti, je nutné, aby ste začali konať potrebné kroky: napr. urobiť si online porovnanie ponúk, pokiaľ nechcete pokračovať s vašou súčasnou poisťovňou, ktorá je na váš vkus možno trošku pridrahá. Ak sa v snahe ušetriť rozhodnete, že toto zabezpečenie vozidla nepotrebujete, verte, že k ušetreniu nedôjde. Práve biela a zelená karta sú to, na čo sa policajti pri kontrole vozidla sústredia a za čo dávajú „pekné“ pokuty. Jednorazová vás môže vyjsť aj na niekoľko stoviek eur. Ak si porovnáte cenu ročného povinnej zmluvnej poistenia na auto, uvedomíte si, že jednorazovo ste na nej niekoľkonásobne preplatili, a to len preto, že ste chceli ušetriť.

Inou nepríjemnosťou môže byť, ak s vozidlom bez tohto zabezpečenia spôsobíte dopravnú nehodu. Zaplatíte škody sebe, iným účastníkom nehody a neobídete sa ani bez vysokej pokuty, ktorá môže bez srandy dosiahnuť až milión eur.

Aby ste sa nedostali do takých nepríjemných situácii, urobte si online porovnanie povinného zmluvné poistenia na auto, motocykel, prívesný vozík či dodávku už teraz na hore uvedenej stránke. Nielenže zistíte, že toto zabezpečenie vie byť aj lacné, ale aj nápomocné. Veď, ak sa vám v porovnaní nejaká ponuka zapáči, môžete o ňu aj hneď požiadať, a to jednoduchým klikom na ňu. Doplníte vašu mailovú a domácu adresu. Na mail vám bude skoro okamžite odoslaný návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie a 30-dňová dočasná biela karta. Do tejto doby sa snažte uhradiť faktúru, ináč vám povinné zmluvné poistenie na auto zanikne. Po zaplatení vám domov poštou príde originál biela a zelená karta (na cesty v zahraničí), ktoré majte vždy vo vozidle, ak ho používate.

Viac informácii vám prezradí aj iný článok o povinnom zmluvnom poistení, ktorý je dostupný na tejto stránke so zákonmi.

Pôžičky rýchlo, jasne a stručne

Skúste tento spôsob získania peňazíV dnešnom príspevku si v stručnosti predstavíme jeden z najvyužívanejších finančných produktov – pôžičky. To, čo to znamená, asi viete. V tomto kontexte ide o peniaze, ktoré boli poskytnuté jednou stranou – veriteľom, druhej strane – dlžníkovi, ktorý musí rešpektovať isté podmienky a do vopred stanoveného termínu musí sumu vrátiť viac menej v rovnakej výške. Väčšinou je vrátená suma vyššia, pretože poskytovateľ si určuje rôzne poplatky, v rámci ktorých môžeme uviesť aj úrokovú sadzba alebo ročnú percentuálnu mieru nákladov. Ide o čísla vyjadrené v percentách a vyznačujú to, koľko percent zo sumy preplatíte. Viete, aké typy tohto finančného produktu sú v súčasnom trhu k dispozícii?

O aký finančný produkt požiadať?

Všetky pôžičky, o ktorých sa nižšie zmienime, sú dostupné aj na stránke peniazomat.sk, ktorá ponúka každému žiadateľovi presne to, čo hľadá. Napríklad aj informácie o študentských pôžičkách, o ktorých sa písalo nedávno v novinách. Tak podľa čoho si vybrať?

  1. Peniaze ihneď alebo pôžičky do 24 hodín!

Pôžičky ihneď sú nebankové produkty určené pre tých žiadateľov, ktorí potrebujú nižšie sumy čo najrýchlejšie a možno aj bez náročnejších podmienok, pretože sú ľahko dostupné bez dokladovania príjmu či účelu, bez registra, bez ručenia, pre nezamestnaných, pre dôchodcov, pre študentov či pre ženy na materskej. Do 24 hodín vám vedia sprostredkovať až do 500 eur, pričom žiadať môžete aj o skutočne minimálne čiastky, napr. 30 eur. V niektorých prípadoch vám vedia byť doručené už do 10 minút od schválenia. Jediným obmedzením je to, že žiadateľ musí byť plnoletá osoba a peniaze musí vrátiť nanajvýš do 30 dní. Vo výnimočných prípadoch možno splácať až 3 mesiace, tu sa však vaše náklady za tento produkt zvyšujú. Úroková sadzba sa pohybuje okolo 25%.

  1. Rýchle peniaze na účet

Rýchle pôžičky na účet sú prepracovanejšou formou vyššie zmieneného produktu, no nejde len o nebankové, ale aj o bankové produkty, ktoré si však vyžadujú viac dokladovania, keďže vám umožňujú požiadať o vyššie sumy, približne do 5 000 eur. Mali by ste teda počítať s kontrolou registra, s dokladovaním príjmu a niekedy aj s ručením, čo však ani pri takýchto čiastkach nebýva štandardné. Rýchle vybavenie financií je v tomto prípade tiež samozrejmosť, no nepôjde o 24 hodín, ako to bolo v predchádzajúcom prípade, ale môže sa to natiahnuť na 4 dni. Doba vybavovania by nemala byť dlhšia. Čo sa týka splatnosti, k dispozícii budete mať dlhší čas – niekoľko mesiacov, niekedy aj rokov. Rozdiel v úroku bankových a nebankových spoločností je konkrétne pri tomto produkte minimálny, a pohybuje sa taktiež okolo 25%.

  1. Klasické pôžičky (spotrebný úver, hypotéka)

Pri týchto produktoch už hovoríme o vyšších sumách, ktoré sú určené na náročnejšie projekty (kúpa vozidla, rozbeh biznisu, stavba/prestavba nehnuteľnosti…). Väčšinou ide o také produkty, ktorých účel treba dokladovať, rovnako ich nebude možné získať bez dokladovania príjmu, ani bez registra a dokonca ani bez ručenia. To všetko je z toho dôvodu, že požiadať môžete až do 200 000 eur v bankách a do 100 000 eur v nebankovkách. Maximálna doba splácania je 30 rokov. Pri klasických pôžičkách treba počítať s poplatkami navyše (ohodnotenie založenej nehnuteľnosti znalcom, poplatok za sprostredkovanie financií atď.). Úroková sadzba je však rozdielna. V nebankových spoločnostiach začínajú hodnoty úroku okolo 10%, v bankových si môžete takúto sumu zaobstarať už s 0% úrokom. Pri obidvoch však platí, že ich vybavovanie môže trvať až 14 dní.

Úverová kalkulačka dokáže výrazne pomôcťÚverová kalkulačka

Aby ste vedeli vypočítať výhodnosť daného produktu, k dispozícii je vám bezplatná úverová kalkulačka, ktorú nájdete aj na hore odkazovanej stránke a ktorá vám bezplatne porovná hneď viacero ponúk podľa vašich kritérií. Výsledky budú zobrazovať presné číselné vyjadrenia úroku, mesačnej splátky, celkovej preplatenej sumy a iných údajov. Výpočty sú zobrazené na základe aktuálnych hodnôt jednotlivých spoločností.

Ako možno požiadať?

Veľkým pozitívom je, že o akékoľvek pôžičky môžete požiadať 4 základnými spôsobmi.

  1. Osobne – ide o klasickú metódu, kedy si väčšinou dohodnete stretnutie s pracovníkom nejakej konkrétnej spoločnosti a riešite jednotlivé ponuky. Ak chcete zistiť viac ponúk z rôznych spoločností, tento spôsob môže byť časovo veľmi náročný. Výhodou je však priamy kontakt, takže sa môžete opýtať na všetko, čo vás zaujíma.
  2. Telefonicky – taktiež často využívaná metóda, nie je však aplikovateľná pri žiadosti o vyššie sumy, pri ktorých je osobné stretnutie vždy nutnosťou. Do strát treba zarátať aj cenu za hovor do jednotlivých spoločností.
  3. Online – ak patríte k tej skupine ľudí, ktorí radšej ostávajú v anonymite a zároveň sú časovo vyťažení, žiadať o pôžičky online by malo byť pre vás to pravé orechové. Nemusíte nikam chodiť, všetko vybavíte o hociktorej hodine a z hocikadiaľ, kde máte prístup na internet. Nemusíte sa sústrediť na váš vzhľad ani spôsob rozprávania. V prípade odoslania formulára vás budú kontaktovať pracovníci danej spoločnosti, aby si vašu žiadosť overili a ak žiadate o vysoké sumy, je možné, že osobné stretnutie bude predsa len potrebné. Na začiatočnú fázu vyhľadávania tej najvýhodnejšej pôžičky je online spôsob bezkonkurenčne najlepší.
  4. Cez sms – kto z nás v dnešnej dobe nemá mobilný telefón? Len veľmi málo ľudí a tak aj tomu sa prispôsobil tento biznis. O pôžičky je možné požiadať už aj cez sms. Má to však nevýhody, pretože vypisovanie žiadosti je zdĺhavé, môžete žiadať len o nižšie sumy (cca do 500 eur), doba splatnosti je relatívne nízka (približne do 15 dní), niektorí si účtujú vysoké poplatky za vybavenie a samotné vybavenie požiadavky môže trvať aj niekoľko dní. Niektorí dokonca žiadajú, aby ste sa zaregistrovali online. Zo všetkých zmienených metód požiadania, je teda táto tá najnevýhodnejšia a najpomalšia.

Koho požiadať?

Pozdĺž celého článku sme sa zmieňovali o dvoch základných typoch spoločností, ktoré vám umožňujú požiadať o pôžičky, a tým sú bankové a nebankové spoločnosti. Výhody a nevýhody sme taktiež priebežne zmienili. Tendencie sú také, že ľudia majú oveľa vyššiu dôveru v bankové spoločnosti, ktoré si síce kladú náročnejšie podmienky, ale cítia sa v nich bezpečnejšie a menej stratovejšia. Aj banky si ale vedia účtovať vysoké úroky, hlavne pri nízkych sumách a iné poplatky pri vysokých sumách. Nebankové pôžičky však môžu pomôcť vyššiemu počtu žiadateľov, vďaka zjednodušeným podmienkam. Predtým, ako niekoho požiadate o finančnú pomoc, zistíte si všetky podmienky a poplatky, aby ste nemuseli nadávať, že ste sa zaplietli s úžerníkmi.

Všetky pôžičky a informácie o nich získate na peniazomat.sk.