Najlacnejšie PZP

Buďte ostražitý a vyhnite sa dopravnej nehodeNajlacnejšie PZP je veľmi žiadanou témou na našom webe. Preto sme si pripravili tento článok. To, že pri povinnom zmluvnom poistení (PZP) ide o zákonom stanovenú povinnosť asi všetci vieme a ak ste to náhodou nevedeli, tak teraz už viete :-). Nie vždy je však toto dostatočný dôvod na to, aby si ju všetci zaobstarali. Hlavným faktorom, prečo niektorí pokúšajú svoje šťastie je aj to, že niektoré produkty tohto typu sú veľmi drahé, čo rozhodne nepopierame. Napadlo vám však sa po týchto produktoch obzrieť aj inde? Nielen v pobočke, ktorá je vám najbližšie? Viete o tom, že najlacnejšie PZP vozidla nájdete najjednoduchšie práve online na https://www.insuro.sk/pzp/najlacnejsie/? Ako si to dovoľujeme tvrdiť? Pretože o tom hovorí mnoho spokojných zákazníkov a pretože daná stránka vám urobí porovnanie a výpočet všetkého dostupného na vaše vozidlo. Takže si slobodne môžete zvoliť to, čo skutočne potrebujete a nie to, čo vám niekto nanúti. Zistíte, že rovnaké produkty sa môžu líšiť až v stovkách eur.

To najlacnejšie PZP pre vás

Nezáleží na tom, či chcete tú najlepšiu alebo tú najlacnejšiu povinnú zmluvnú poistku na auto alebo iné vozidlo, pretože porovnanie online vám na vyššie odkazovanej stránke zobrazí všetko dostupné. To všetko pomocou kalkulačky určenej na výpočet ceny. Ak hľadáte tú najlacnejšiu ponuku, môžete si ju hneď zvoliť, ak hľadáte to najlepšie, naštudujete si obsah poistného krytia. Ak sú pre vás dôležité obe tieto kritériá, tak si jednoducho nájdete to, čo je pre vás to najvýhodnejšie. Aby ste si však všetky ponuky a porovnanie povinného zmluvného poistenia na auto či iné vozidlo mohli naštudovať, potrebné bude, aby ste vyplnili jednoduchý a nezáväzný online formulár. To, že je nezáväzný znamená, že porovnanie ponúk si môžete urobiť len čisto orientačne a nemusíte o žiadnu ponuku požiadať.

To najlepšie prípadne najlacnejšie PZP na auto či iné motorové vozidlá vám bude zobrazená po vypísaní formulára, kde treba zadať údaje o vozidle, ale aj údaje o samotnom jeho majiteľovi. Špeciálne si dajte pozor pri vypisovaní údajov o vozidle, ktoré okrem iného môžete vyčítať aj z jeho technického preukazu, pretože ak by ste sa rozhodli uzavrieť tento produkt hoci ste uviedli zlé údaje, nebude platné a policajná hliadka vás aj za tento fakt môže nemálo pokutovať. Je potrebné zadať také údaje ako výkon a objem motora, rok výroby vozidla, najväčšia prípustná hmotnosť a tak ďalej.

Údaje o majiteľovi ovplyvňujúce cenu

Čo sa týka údajov o majiteľovi, nepôjde o nič osobné. Pre získanie najlacnejšieho PZP je potrebné zadať také fakty ako:

  • v akom okrese bývate,
  • či ste už niekedy spôsobili dopravnú nehodu,
  • ako dlho ste už bez nej,
  • či máte deti do 15 rokov atď.

Jediné, čo by vám mohlo klásť problémy, je zadanie čísla vášho vodičského preukazu. Nebojte sa však, pretože nič nie je zneužité. Formulár obsahuje aj aj také otázky, ktoré sa vám môžu zdať zvláštne, no vo finálnom dôsledku vedia znížiť cenu PZP na auto. Uvidíte tam napríklad otázku typu či máte účet v OTP banke a tak ďalej. Alebo si prečítajte novší článok na podobnú tému poistenie auta.

Porovnanie povinného zmluvného poistenia je hotové, rozhodnutie je na vás

Po odoslaní vypísaného formulára sa vám do niekoľkých sekúnd zobrazia všetky vaše ponuky. Medzi nimi aj najlacnejšie PZP. To, že povinné zmluvné poistenie je prístupné už aj online predstavuje samé pozitíva nielen kvôli tomu, že si môžete urobiť porovnanie vašich možností a cien z vášho domova, ale zásadne to ušetrí aj váš čas. Už si nemusíte dohadovať stretnutia v pobočkách, ani sa na nich vychystávať. Z domu a v teplákoch vybavíte online cez Insuro všetko, čo treba.

Ste účastníkom havárie a máte povinné zmluvné poistenie?Nepodceňujte nezákonnú jazdu bez najlacnejšieho PZP

Ak ste si všimli, že vaše PZP na aute alebo na inom vozidle sa blíži ku koncu svojej platnosti, je nutné, aby ste začali konať potrebné kroky: napr. urobiť si online porovnanie ponúk, pokiaľ nechcete pokračovať s vašou súčasnou poisťovňou, ktorá je na váš vkus možno trošku pridrahá. Ak sa v snahe ušetriť rozhodnete, že toto zabezpečenie vozidla nepotrebujete, verte, že k ušetreniu nedôjde. Práve zelená karta je to, na čo sa policajti pri kontrole vozidla sústredia a za čo dávajú „pekné“ pokuty. Jednorazová vás môže vyjsť aj na niekoľko stoviek eur. Ak si porovnáte cenu ročného povinného zmluvného poistenia na auto, uvedomíte si, že jednorazovo ste na nej niekoľkonásobne preplatili, a to len preto, že ste chceli ušetriť. Preto si radšej uzatvorte najlacnejšie PZP.

Inou nepríjemnosťou môže byť, ak s vozidlom bez tohto zabezpečenia spôsobíte dopravnú nehodu. Zaplatíte škody sebe, iným účastníkom nehody a neobídete sa ani bez vysokej pokuty, ktorá môže bez srandy dosiahnuť až milión eur.

Spravte si porovnanie ponúk najlacnejšieho PZP

Aby ste sa nedostali do takých nepríjemných situácii, urobte si online porovnanie najlacnejšieho povinného zmluvné poistenia na auto, motocykel, prívesný vozík či dodávku už teraz na hore uvedenej stránke. Nielenže zistíte, že toto zabezpečenie vie byť aj lacné, ale aj nápomocné. Veď, ak sa vám v porovnaní nejaká ponuka zapáči, môžete o ňu aj hneď požiadať, a to jednoduchým klikom na ňu. Doplníte vašu mailovú a domácu adresu. Na mail vám bude skoro okamžite odoslaný návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie a 30-dňová dočasná zelená karta. Do tejto doby sa snažte uhradiť faktúru, ináč vám povinné zmluvné poistenie na auto zanikne. Po zaplatení vám domov poštou príde originál zelená karta (na cesty v zahraničí a na Slovensku), ktoré majte vždy vo vozidle, ak ho používate.

Viac informácii vám prezradí aj iný článok o povinnom zmluvnom poistení, ktorý je dostupný na tejto stránke so zákonmi.

Ako čo najjednoduchšie získať poistenie auta?

bezpečnostný pásPoistenie auta je pojem, s ktorým sa stretne každý z nás. Každý si plne uvedomuje, že chodenie po rôznych inštitúciách je nielenže časovo náročné, ale aj veľmi vyčerpávajúce. Preto sa vám poisťovne rozhodli hľadanie niektorých produktov uľahčiť tým, že ich budete môcť jednoducho a rýchlo uzatvoriť cez internet. Ešte jednoduchšie a rýchlejšie je neobracať sa na stránky priamych spoločností, ale na porovnávacie nástroje. Je overené, že najjednoduchšie získate poistenie auta online, vďaka ktorému si môžete urobiť porovnanie vašich možností. Dobrou voľbou je zistiť si poistné ponuky cez portál, ktorý poskytuje všetko potrebné.

V čom je získanie produktu poistenie auta online výnimočné?

Táto časť článku bude kľúčová snáď pre každého, kto sa chce presvedčiť o tom, že získať poistene auta online je skutočne jednoduché. Zisťovať si svoje možnosti cez internet predstavuje mnoho výhod, ktoré vám v nasledujúcich riadkoch predstavíme. Vo všeobecnosti sa budeme baviť o časovej a finančnej úspore.

  1. šetrí čas

Ak sa rozhodnete uzatvoriť si svoje PZP, resp. poistenie auta prostredníctvom internetu, môžete do značnej miery ušetriť až hodiny času. Prvé pozitívum je to, že vybaviť si ho môžete kedykoľvek a kdekoľvek, ak máte prístup na internet. Takže nie ste obmedzovaný pracovnou dobou jednotlivých pobočiek. Pokiaľ by ste si chceli urobiť porovnanie poistenia auta, online spôsobom ušetríte aj dni času. Určite by ste viacero pobočiek nestihli obehnúť po tom, ako vám končí pracovná doba. Pravdou je aj to, že väčšina Slovákov začína pracovať skôr ako otvoria pobočky a skončia po tom, čo ich zatvoria. Takže šancu na preskúmanie svojich možností veľmi nemajú. Vďaka online porovnaniu poistenia auta však môžu mať všetci vyťažení svoje najlepšie PZP do 15 minút.

  1. šetrí peniaze

To, že toto zabezpečenie vozidiel možno získať najjednoduchšou cestou je nepopierateľné. Dokazuje to aj fakt, že ak sa najlacnejšie povinné zmluvné poistenie rozhodnete uzatvoriť cez online porovnanie, môžete ušetriť až stovky eur. A to nie je výmysel. Stačí, aby ste si otvorili formulár, vypísali údaje a odoslali ho. Je to úplne bezplatné a nezáväzné. Tak sa jedine presvedčíte o tom, že cena zabezpečenia za vaše vozidlo môže byť citeľne rozdielna.

Rozdiel v poistnom krytí žiaden, v cene za poistenie auta už ale áno

Oproti kamenným pobočkám je veľký rozdiel v cene, ktorú za zákonné poistenie auta zaplatíte. To, že cez internet môžete ušetriť až stovky eur, sme si už povedali. Sú však aj iné faktory, ktoré môžu ovplyvniť cenu? Áno, je to množstvo zliav, ktoré si pre vás jednotlivé spoločnosti pripravili. Niektorí vám už len kvôli tomu, že si u nich uzatvárate produkt cez internet poskytnú až 10% zľavu.

Okrem toho sú aj iné zľavy na poistenie auta, napr. ak máte účet v OTP banke, deti do 15 rokov, iný druh zabezpečenia v danej poisťovni  atď. Každá zľava závisí od konkrétneho poskytovateľa. Mnohokrát sa stáva, že pracovníci kamenných pobočiek vám to zamlčia. Najjednoduchšie poistenie auta online vám všetky zľavy zobrazuje čierne na bielom. Jednoducho vám už nič neunikne.

Cenový rozdiel by sme už mali za sebou. Je však rozdiel aj v poistnom krytí? Od spoločnosti k spoločnosti sa poistné krytie líši. Nebude však rozdielne, či si daný produkt uzatvárate osobne alebo cez internet. Keďže je aj výška základného poistného plnenia stanovená štátom, nemôže sa stať, aby ste pri podpise zmluvy zistili, že je o niečo nižšia. Povinné zmluvné poistenie vozidiel musí spĺňať schopnosť vyplatiť poškodeným do 5 miliónov eur za ujmy na zdraví a do 1 milióna eur za ujmy na majetku. Môžete sa stretnúť akurát tak s vyšším plnením, nie s nižším.

Ak teda zvážime, že poisťovne ako Generali, Kooperativa a Komunálna poisťovňa poskytujú v rámci ich základného PZP aj iné havarijné riziká, bude to taktiež platiť pre všetky ich ponuky získané z porovnania. Vďaka ním teda máte za cenu základného produktu už aj zabezpečenie úrazu vodiča, posádky, batožiny či iné havarijné riziko. Všetko závisí od konkrétnej poisťovne.

Podceňovanie poistenia auta vás môže priviesť do finančných problémov

Že poistenie auta by ste nemali podceňovať dokazuje aj ten fakt, že si za to môžete pekne zaplatiť. Najlacnejšie a najlepšie môžete z porovnania získať už za 50 eur, no pokuty by vás vyšli drahšie. Policajné hliadky vám za jazdu bez platnej zelenej karty môžu dať zaplatiť pokutu až vo výške 300 eur. Do 2 rokov od tejto udalosti tak môže urobiť aj Obvodný úrad. Jeho pokuty sú však o niečo vyššie. Presahujú až 3 200 eur. Ako teda vidíte, PZP sa skutočne neoplatí podceňovať.

Iným bodom, ktorý by vás mal prinútiť kontrolovať dobu konca zelenej karty je ten, že pri spôsobení dopravnej nehody by ste museli všetky škody hradiť z vlastného vrecka. Teda za predpokladu, žeby ste jazdili bez platného poistenia auta.

Tento dokument na dokázanie toho, že máte poistenie auta, je potrebný aj na jazdu v zahraničí. Zahraničná ekonomika a politika sú úplne iné, než tie naše. Preto sa nespoliehajte na tarify, ktoré sme vám uviedli vyššie. V zahraničí si môžete za neplatné zákonné poistenie priplatiť oveľa viac, prípadne vám môžu zabaviť celé vozidlo. Takže ešte pred vycestovaním si vždy skontrolujte všetko potrebné.

Príspevok vám prezradil, kde a ako možno získať najjednoduchšie poistenie auta na trhu, o čom vás presvedčí aj tento článok. Na záver by sme ešte dodali, aby ste nezabudli, že povinnosť uzatvoriť si toto zabezpečenie sa aplikuje na každé vozidlo, ktoré potrebuje technické osvedčenie.