Najlacnejšie PZP

Buďte ostražitý a vyhnite sa dopravnej nehodeNajlacnejšie PZP je veľmi žiadanou témou na našom webe. Preto sme si pripravili tento článok. To, že pri povinnom zmluvnom poistení (PZP) ide o zákonom stanovenú povinnosť asi všetci vieme a ak ste to náhodou nevedeli, tak teraz už viete :-). Nie vždy je však toto dostatočný dôvod na to, aby si ju všetci zaobstarali. Hlavným faktorom, prečo niektorí pokúšajú svoje šťastie je aj to, že niektoré produkty tohto typu sú veľmi drahé, čo rozhodne nepopierame. Napadlo vám však sa po týchto produktoch obzrieť aj inde? Nielen v pobočke, ktorá je vám najbližšie? Viete o tom, že najlacnejšie PZP vozidla nájdete najjednoduchšie práve online? Ako si to dovoľujeme tvrdiť? Pretože o tom hovorí mnoho spokojných zákazníkov a pretože daná stránka vám urobí porovnanie a výpočet všetkého dostupného na vaše vozidlo. Takže si slobodne môžete zvoliť to, čo skutočne potrebujete a nie to, čo vám niekto nanúti. Zistíte, že rovnaké produkty sa môžu líšiť až v stovkách eur.

To najlacnejšie PZP pre vás

Nezáleží na tom, či chcete tú najlepšiu alebo tú najlacnejšiu povinnú zmluvnú poistku na auto alebo iné vozidlo, pretože porovnanie PZP online vám na vyššie odkazovanej stránke zobrazí všetko dostupné. To všetko pomocou kalkulačky určenej na výpočet ceny. Ak hľadáte tú najlacnejšiu ponuku, môžete si ju hneď zvoliť, ak hľadáte to najlepšie, naštudujete si obsah poistného krytia. Ak sú pre vás dôležité obe tieto kritériá, tak si jednoducho nájdete to, čo je pre vás to najvýhodnejšie. Aby ste si však všetky ponuky a porovnanie povinného zmluvného poistenia na auto či iné vozidlo mohli naštudovať, potrebné bude, aby ste vyplnili jednoduchý a nezáväzný PZP online formulár. To, že je nezáväzný znamená, že porovnanie ponúk si môžete urobiť len čisto orientačne a nemusíte o žiadnu ponuku požiadať.

To najlepšie prípadne najlacnejšie PZP na auto či iné motorové vozidlá vám bude zobrazená po vypísaní formulára, kde treba zadať údaje o vozidle, ale aj údaje o samotnom jeho majiteľovi. Špeciálne si dajte pozor pri vypisovaní údajov o vozidle, ktoré okrem iného môžete vyčítať aj z jeho technického preukazu, pretože ak by ste sa rozhodli uzavrieť tento produkt hoci ste uviedli zlé údaje, nebude platné a policajná hliadka vás aj za tento fakt môže nemálo pokutovať. Je potrebné zadať také údaje ako výkon a objem motora, rok výroby vozidla, najväčšia prípustná hmotnosť a tak ďalej.

Údaje o majiteľovi ovplyvňujúce cenu

Čo sa týka údajov o majiteľovi, nepôjde o nič osobné. Pre získanie najlacnejšieho PZP je potrebné zadať také fakty ako:

  • v akom okrese bývate,
  • či ste už niekedy spôsobili dopravnú nehodu,
  • ako dlho ste už bez nej,
  • či máte deti do 15 rokov atď.

Jediné, čo by vám mohlo klásť problémy, je zadanie čísla vášho vodičského preukazu. Nebojte sa však, pretože nič nie je zneužité. Formulár obsahuje aj aj také otázky, ktoré sa vám môžu zdať zvláštne, no vo finálnom dôsledku vedia znížiť cenu PZP na auto. Uvidíte tam napríklad otázku typu či máte účet v OTP banke a tak ďalej. Alebo si prečítajte novší článok na podobnú tému poistenie auta.

Porovnanie povinného zmluvného poistenia je hotové, rozhodnutie je na vás

Po odoslaní vypísaného formulára sa vám do niekoľkých sekúnd zobrazia všetky vaše ponuky. Medzi nimi aj najlacnejšie PZP. To, že povinné zmluvné poistenie je prístupné už aj online predstavuje samé pozitíva nielen kvôli tomu, že si môžete urobiť porovnanie vašich možností a cien z vášho domova, ale zásadne to ušetrí aj váš čas. Už si nemusíte dohadovať stretnutia v pobočkách, ani sa na nich vychystávať. Z domu a v teplákoch vybavíte online všetko, čo treba.

Ste účastníkom havárie a máte povinné zmluvné poistenie?Nepodceňujte nezákonnú jazdu bez najlacnejšieho PZP

Ak ste si všimli, že vaše PZP na aute alebo na inom vozidle sa blíži ku koncu svojej platnosti, je nutné, aby ste začali konať potrebné kroky: napr. urobiť si online porovnanie ponúk, pokiaľ nechcete pokračovať s vašou súčasnou poisťovňou, ktorá je na váš vkus možno trošku pridrahá. Ak sa v snahe ušetriť rozhodnete, že toto zabezpečenie vozidla nepotrebujete, verte, že k ušetreniu nedôjde. Práve zelená karta je to, na čo sa policajti pri kontrole vozidla sústredia a za čo dávajú „pekné“ pokuty. Jednorazová vás môže vyjsť aj na niekoľko stoviek eur. Ak si porovnáte cenu ročného povinného zmluvného poistenia na auto, uvedomíte si, že jednorazovo ste na nej niekoľkonásobne preplatili, a to len preto, že ste chceli ušetriť. Preto si radšej uzatvorte najlacnejšie PZP.

Inou nepríjemnosťou môže byť, ak s vozidlom bez tohto zabezpečenia spôsobíte dopravnú nehodu. Zaplatíte škody sebe, iným účastníkom nehody a neobídete sa ani bez vysokej pokuty, ktorá môže bez srandy dosiahnuť až milión eur.

Spravte si porovnanie ponúk najlacnejšieho PZP

Aby ste sa nedostali do takých nepríjemných situácii, urobte si online porovnanie najlacnejšieho povinného zmluvné poistenia na auto, motocykel, prívesný vozík či dodávku už teraz na hore uvedenej stránke. Nielenže zistíte, že toto zabezpečenie vie byť aj lacné, ale aj nápomocné. Veď, ak sa vám v porovnaní nejaká ponuka zapáči, môžete o ňu aj hneď požiadať, a to jednoduchým klikom na ňu. Doplníte vašu mailovú a domácu adresu. Na mail vám bude skoro okamžite odoslaný návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie a 30-dňová dočasná zelená karta. Do tejto doby sa snažte uhradiť faktúru, ináč vám povinné zmluvné poistenie na auto zanikne. Po zaplatení vám domov poštou príde originál zelená karta (na cesty v zahraničí a na Slovensku), ktoré majte vždy vo vozidle, ak ho používate.

Viac informácii vám prezradí aj iný článok o povinnom zmluvnom poistení, ktorý je dostupný na tejto stránke so zákonmi.

Pridaj komentár