Ako čo najjednoduchšie získať poistenie auta?

bezpečnostný pásPoistenie auta je pojem, s ktorým sa stretne každý z nás. Každý si plne uvedomuje, že chodenie po rôznych inštitúciách je nielenže časovo náročné, ale aj veľmi vyčerpávajúce. Preto sa vám poisťovne rozhodli hľadanie niektorých produktov uľahčiť tým, že ich budete môcť jednoducho a rýchlo uzatvoriť cez internet. Ešte jednoduchšie a rýchlejšie je neobracať sa na stránky priamych spoločností, ale na porovnávacie nástroje. Je overené, že najjednoduchšie získate poistenie auta online, vďaka ktorému si môžete urobiť porovnanie vašich možností. Dobrou voľbou je zistiť si poistné ponuky cez portál, ktorý poskytuje všetko potrebné.

V čom je získanie produktu poistenie auta online výnimočné?

Táto časť článku bude kľúčová snáď pre každého, kto sa chce presvedčiť o tom, že získať poistene auta online je skutočne jednoduché. Zisťovať si svoje možnosti cez internet predstavuje mnoho výhod, ktoré vám v nasledujúcich riadkoch predstavíme. Vo všeobecnosti sa budeme baviť o časovej a finančnej úspore.

  1. šetrí čas

Ak sa rozhodnete uzatvoriť si svoje PZP, resp. poistenie auta prostredníctvom internetu, môžete do značnej miery ušetriť až hodiny času. Prvé pozitívum je to, že vybaviť si ho môžete kedykoľvek a kdekoľvek, ak máte prístup na internet. Takže nie ste obmedzovaný pracovnou dobou jednotlivých pobočiek. Pokiaľ by ste si chceli urobiť porovnanie poistenia auta, online spôsobom ušetríte aj dni času. Určite by ste viacero pobočiek nestihli obehnúť po tom, ako vám končí pracovná doba. Pravdou je aj to, že väčšina Slovákov začína pracovať skôr ako otvoria pobočky a skončia po tom, čo ich zatvoria. Takže šancu na preskúmanie svojich možností veľmi nemajú. Vďaka online porovnaniu poistenia auta však môžu mať všetci vyťažení svoje najlepšie PZP do 15 minút.

  1. šetrí peniaze

To, že toto zabezpečenie vozidiel možno získať najjednoduchšou cestou je nepopierateľné. Dokazuje to aj fakt, že ak sa najlacnejšie povinné zmluvné poistenie rozhodnete uzatvoriť cez online porovnanie, môžete ušetriť až stovky eur. A to nie je výmysel. Stačí, aby ste si otvorili formulár, vypísali údaje a odoslali ho. Je to úplne bezplatné a nezáväzné. Tak sa jedine presvedčíte o tom, že cena zabezpečenia za vaše vozidlo môže byť citeľne rozdielna.

Rozdiel v poistnom krytí žiaden, v cene za poistenie auta už ale áno

Oproti kamenným pobočkám je veľký rozdiel v cene, ktorú za zákonné poistenie auta zaplatíte. To, že cez internet môžete ušetriť až stovky eur, sme si už povedali. Sú však aj iné faktory, ktoré môžu ovplyvniť cenu? Áno, je to množstvo zliav, ktoré si pre vás jednotlivé spoločnosti pripravili. Niektorí vám už len kvôli tomu, že si u nich uzatvárate produkt cez internet poskytnú až 10% zľavu.

Okrem toho sú aj iné zľavy na poistenie auta, napr. ak máte účet v OTP banke, deti do 15 rokov, iný druh zabezpečenia v danej poisťovni  atď. Každá zľava závisí od konkrétneho poskytovateľa. Mnohokrát sa stáva, že pracovníci kamenných pobočiek vám to zamlčia. Najjednoduchšie poistenie auta online vám všetky zľavy zobrazuje čierne na bielom. Jednoducho vám už nič neunikne.

Cenový rozdiel by sme už mali za sebou. Je však rozdiel aj v poistnom krytí? Od spoločnosti k spoločnosti sa poistné krytie líši. Nebude však rozdielne, či si daný produkt uzatvárate osobne alebo cez internet. Keďže je aj výška základného poistného plnenia stanovená štátom, nemôže sa stať, aby ste pri podpise zmluvy zistili, že je o niečo nižšia. Povinné zmluvné poistenie vozidiel musí spĺňať schopnosť vyplatiť poškodeným do 5 miliónov eur za ujmy na zdraví a do 1 milióna eur za ujmy na majetku. Môžete sa stretnúť akurát tak s vyšším plnením, nie s nižším.

Ak teda zvážime, že poisťovne ako Generali, Kooperativa a Komunálna poisťovňa poskytujú v rámci ich základného PZP aj iné havarijné riziká, bude to taktiež platiť pre všetky ich ponuky získané z porovnania. Vďaka ním teda máte za cenu základného produktu už aj zabezpečenie úrazu vodiča, posádky, batožiny či iné havarijné riziko. Všetko závisí od konkrétnej poisťovne.

Podceňovanie poistenia auta vás môže priviesť do finančných problémov

Že poistenie auta by ste nemali podceňovať dokazuje aj ten fakt, že si za to môžete pekne zaplatiť. Najlacnejšie a najlepšie môžete z porovnania získať už za 50 eur, no pokuty by vás vyšli drahšie. Policajné hliadky vám za jazdu bez platnej zelenej karty môžu dať zaplatiť pokutu až vo výške 300 eur. Do 2 rokov od tejto udalosti tak môže urobiť aj Obvodný úrad. Jeho pokuty sú však o niečo vyššie. Presahujú až 3 200 eur. Ako teda vidíte, PZP sa skutočne neoplatí podceňovať.

Iným bodom, ktorý by vás mal prinútiť kontrolovať dobu konca zelenej karty je ten, že pri spôsobení dopravnej nehody by ste museli všetky škody hradiť z vlastného vrecka. Teda za predpokladu, žeby ste jazdili bez platného poistenia auta.

Tento dokument na dokázanie toho, že máte poistenie auta, je potrebný aj na jazdu v zahraničí. Zahraničná ekonomika a politika sú úplne iné, než tie naše. Preto sa nespoliehajte na tarify, ktoré sme vám uviedli vyššie. V zahraničí si môžete za neplatné zákonné poistenie priplatiť oveľa viac, prípadne vám môžu zabaviť celé vozidlo. Takže ešte pred vycestovaním si vždy skontrolujte všetko potrebné.

Príspevok vám prezradil, kde a ako možno získať najjednoduchšie poistenie auta na trhu, o čom vás presvedčí aj tento článok. Na záver by sme ešte dodali, aby ste nezabudli, že povinnosť uzatvoriť si toto zabezpečenie sa aplikuje na každé vozidlo, ktoré potrebuje technické osvedčenie.

Pridaj komentár