Pôžičky na čokoľvek cez internet

Otáznik a percentáPožičiavanie peňazí už dnes nemusí byť také jednoduché ako v minulosti. Ľudia vám požičali a nezaujímali sa o to, na čo peniaze miniete. Horšie to však bolo pri splatení, kedy mohlo dôjsť k tomu, že splatíte oveľa viac ako vám bolo požičané. Je teda možné nájsť pôžičky na čokoľvek cez internet alebo je to len zbožné želanie moderných ľudí? Našťastie, nejde len o prianie, ale o fakt. Niektoré inštitúcie vám skutočne takto pohodlne a bez skúmania poskytnú vami žiadanú čiastku. Niekde to však bude za ťažších inde za zjednodušených podmienok. Väčšinou sa to odvíja od sumy, o ktorú žiadate. Isté je však to, že tie najlepšie pôžičky na čokoľvek získate cez internet.

Limit bankových a nebankových spoločností

Ak si chcete požičať pôžičky na čokoľvek alebo na niečo konkrétne cez internet, využiť môžete pomoc od troch rôznych poskytovateľov. Bankových alebo nebankových inštitúcií, prípadne súkromníkov, ktorí požičiavajú na zmenku. Rozdiely medzi týmito troma poskytovateľmi sú v podmienkach. Seriózne bankové a nebankové spoločnosti sa musia riadiť zákonmi, zatiaľ čo súkromníci nie, keďže ide akoby o „kamarátsku“ pomoc. Jediné zákony, ktorými by sa mali riadiť sú tie morálne. Pôžičky na čokoľvek cez internet alebo uzatvorené iným spôsobom nie sú neobmedzené. To znamená, že bez dokladovania účelu môžete žiadať len do istých súm.

Najlimitovanejšie v poskytovaných sumách za tejto podmienky sú bankové spoločnosti. Pri žiadostiach do približne 3 000 eur nemusíte dokladovať účel. Viac to môže byť aj vtedy, ak ste zákazníkov danej inštitúcie a oni si vedia prostredníctvom vášho účtu skontrolovať prísun a odchod peňazí z neho. Taktiež, ak by ste mali záujem o vyššie pôžičky na čokoľvek, hoc aj cez internet, získať ich bez dokladovania účelu môžete nasledovne. A to je, ak preukážete, že už máte k dispozícii z vlastných prostriedkov nejaké vyššie percento potrebnej sumy. Vtedy vám banka požičia a nebude skúmať, či ste ňou poskytnuté prostriedky minuli na to, na čo ste chceli alebo nie. Sú to skutočné a reálne získateľné pôžičky na čokoľvek cez internet, ktoré aj splnia čo sľubujú.

Nebankové spoločnosti sú všeobecne voľnejšie, čo sa týka nárokov na žiadateľa a všeobecných podmienok poskytnutia finančnej návratnej pomoci. Napriek tomu sú v zlej pozícii, pretože väčšina ľudí ich stále považuje za úžerníkov a zdieračov. Seriózne spoločnosti však poskytujú pôžičky na čokoľvek cez internet a majú na to licenciu, čo si aj môžete overiť na stránke NBS. Spoločnostiam mimo tohto zoznamu neodporúčame dôverovať. Čo sa týka súm, ktoré tento typ spoločností ponúka, pohybujú sa od tých najnižších až po tie najvyššie. Nie je vylúčené, že sa táto podmienka pri vyššej sume odrazí na úroku pôžičiek na čokoľvek cez internet.

Žiadanie o pôžičky na čokoľvek cez internet je to najpohodlnejšie

Niekedy sa len čudujeme tomu, že ľudia nešetria svojim časom a peniazmi, hoci by to potrebovali. Vymoženosti súčasnosti umožňujú všetko šetriť na maximum už len vďaka existencii internetového pripojenia. Namiesto chodenia po rôznych pobočkách prípadne len informatívneho prieskumu, ktoré by vám zabrali aj hodiny času, môžete mať všetko do niekoľkých minút. A priamo z domu. Vďaka kalkulačke a porovnaniu si cez internet zistíte, ktoré pôžičky na čokoľvek sú tie najvýhodnejšie a najlepšie. Prieskum vám vďaka presným rozdielom ponúk dokáže zobraziť tú najlacnejšiu možnosť a tým ušetriť až stovky, tisíce ba až desaťtisíce eur. Žiadanie priamo z domu bez toho, aby ste sa s niekým museli stretávať alebo komunikovať iným spôsobom, vám bude určite vyhovovať. Za vyskúšanie nič nedáte.

Tri typy produktov

Symbol pre správneCez internet môžete všeobecne požiadať o 3 typy pôžičky na čokoľvek, pričom sa odvíjajú podľa poskytovanej sumy, jednotlivých kritérií na žiadateľa a spoločností, ktoré ich poskytujú. Najjednoduchšie získateľné sú nebankové produkty, ktoré poskytujú sumy do 500 eur do 10 minút maximálne 24 hodín. Ich splatnosť je do 30 dní, s možnosťou predlženia za príplatok. Ide o pôžičky na čokoľvek cez internet, ktoré môžete mať aj bez registra, bez dokladovania príjmu a vhodné sú aj pre nezamestnaných dôchodcov, ženy na materskej, študentov atď. Úroky sa pohybujú okolo 30%.

S vyššími poskytovanými sumami sa môžete stretnúť ako v bankových, tak aj v nebankových spoločnostiach. Do 7 dní vám vedia byť poskytnuté sumy do 5 000 eur. Napriek tomu, že môže ísť o rýchle pôžičky na čokoľvek cez internet, jednotlivé spoločnosti už budú kontrolovať register či požadovať dokladovanie o príjme. Doba splatnosti takýchto súm môže byť aj niekoľko rokov. Výška úroku je podobná ako v predchádzajúcom prípade, pričom môže platiť, že pri vyššej sumy bude o niečo nižšia.

Pri ešte vyšších sumách už môže byť problém získať pôžičky na čokoľvek cez internet, pretože hlavne banky chcú mať istotu, že peniaze napr. neprehráte v kartách. Preto tieto sumy väčšinou treba zaistiť aj nehnuteľnosťou alebo iným typom ručenia. Úroky sú v porovnaní s vyššie uvedenými prípadmi podstatne nižšie. Zatiaľ čo v nebankovkách predstavujú okolo 10%, v bankách môžu ísť aj pod 1%. Ako sme už uviedli, peniaze vám v niektorých spoločnostiach požičajú bez dokladovania účelu, ak ste si svojpomocne našetrili istú čiastku zo sumy, ktorú potrebujete. Vybavovanie je zdĺhavejšie, trvá väčšinou do 14 dní, no vysoké sumy sa môžu splácať aj 30 rokov.

RPMN a kalkulačka

Ročná percentuálna miera nákladov je číslo, ktoré je pri zvažovaní pôžičky hoc aj na čokoľvek cez internet to najdôležitejšie. Dokonca dôležitejšie ako úrok. Je to hlavne preto, že býva vyššie a zahŕňa všetky ročné poplatky spojené s daným produktom vrátane úrokovej sadzby. Niekedy mohlo byť až niekoľkonásobne vyššie, čo robilo produkt veľmi nevýhodným, no málokto si toto číslo všímal. Dnes ho už však upravuje zákon a jeho maximum môže byť približne 33%.

O výhodnosti pôžičiek na čokoľvek vás cez internet presvedčí aj vyššie zmienená kalkulačka na porovnanie ponúk. Zadáte do nej len základné kritériá ako napr. suma, ktorú požadujete, dátum splatnosti, doba fixácie či hodnota založenej nehnuteľnosti. Tá vám bezplatne a nezáväzne zobrazí všetky pre vás dostupné ponuky s presnými hodnotami napr. mesačnej splátky, úroku, celkového preplatku atď. Skúmanie ponúk nebolo nikdy jednoduchšie.

Dúfame, že článok vám bol nápomocný a teraz už viete ako a kde resp. o aký produkt požiadať. Pôžičiek na čokoľvek cez internet je pomerne dosť a snáď sa vám podarí vybrať tú správnu, v čom vám môže pomôcť aj tento článok.

Pridaj komentár